Hodowla Beagle

KELEW

Naprawę krótki wstęp o... piesku z opowiadań dla dzieci. Małym, łaciatym, wesołym, łobuziaku o szelmowskim charakterze.

Historia rasy sięga XIV w. Beagle był i jest psem myśliwskim. Wykorzystywano go do polowań na zające i króliki. Dziś dobrze sprawdza się w roli tropowca i kanapowca.

To krzepki, lubiący pracę w sforze pies. Wytrwały, samowolny myślący nosem gończy, preferujący przestrzeń, towarzystwo i "wolną łapę". Będzie wesołym, spokojnym towarzyszem tylko wtedy gdy poświecisz mu swój czas, zapewnisz odpowiednie szkolenie oraz sporą dawkę ruchu i ciekawego zajęcia. Jeżeli masz ochotę na posiadanie takiego psa pomyśl o tym, że ta "ochota" musi trwać przez 15lat, a może dłużej.

Każdego dnia gdy pada, gdy ogarnął Cię leń, gdy są święta i wakacje, gdy boli głowa i strzyka w boku, gdy pies jest chory, gdy nie jest już "na topie", a rasa przestała być modna. Przesada? Nie, bo to żywa, czująca istota. Moralizuję, ale pamiętaj o tym proszę, biorąc na ręce małego szczeniaczka. Od tego momentu jesteś panem jego życia. Dosłownie, bo to Ty będziesz go karmić, wychowywać, dbać o jego zdrowie.
Musisz to robić nawet wtedy gdy nie wyrośnie z niego champion, a jego temperament da Tobie "do wiwatu".
Odpowiedzialność polega na tym, że opiekujemy się naszym psem nie dlatego, że spełnia nasze oczekiwania i marzenia, ale dlatego że podjęliśmy się opieki nad nim ze wszystkimi konsekwencjami.

I jeszcze jedno przed kupnem szczeniaka, warto zrobić sobie testy czy ktoś z członków rodziny nie jest uczulony na psią sierść. Jeżeli decyzja jest przemyślana to Twój pies nigdy nie będzie "bohaterem" ogłoszenia: oddam w dobre ręce! Bo Twoje ręce są dla niego najlepsze, jedyne i tak powinno zostać do ostatniego dnia waszej wspólnej przygody.